Kurski – wzorzec cynizmu

 

Jacek Kurski nie ma wcale tak daleko z Brukseli do Sevres, gdzie mógłby oddać swoją osobę kustoszom Międzynarodowego Biura Wag i Miar – służyć jako wzorzec cynizmu.

 

Jednostka 1 kurski mogłaby nie tylko w Polsce – przy odpowiedniej promocji – ale na całym świecie być jednostką miary cynizmu. Elektoraty całego świata przystawiają wzorzec do polityka – rzecz jasna tylko w demokracji – kandydat, który startuje w jakichkolwiek wyborach, uzyskując 1 kurskiego wraca do pracy zawodowej, a nie zawraca głowy wyborcom.

 

Ten punkt należałoby wprowadzić do Konstytucji. W Polsce mielibyśmy kłopot z niektórymi politykami od razu. Taki Kaczyński uzyskałby spokojnie 2. kurskie, a może i 3.

 

Wzorzec z Sevres Kurski udaje proroka, choć jest tylko intelektualnym zerem – w myśl Leszka Millera: jeżeli Zbigniew Ziobro jest zerem, to Kurski tym bardziej – stara się przewidywać przyszłość w sprawie expose Donalda Tuska. Wg cynizmu Kurskiego Donald Tusk zrobi maślane oczy i mimo to nie zostanie odwołany ze stanowiska premiera, ani tym bardziej nie poda się do dymisji.

 

W tym stwierdzeniu Kurski nawet zdobył się na więcej niż reprezentuje. Do jednego zera dodał drugie – i wyszedł mu intelektualny klozet – czyli wg hipotetycznej miarki z Sevres uzyskał 2 kurskie.

 

 

 

 

Upostaciowienie cynizmu i jego twarz – 1 kurski

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.