Kaczyński – pożyteczny idiota Camerona

 

Kaczyński w teatrzyku Davida Camerona gra rolę pożytecznego idioty. Tak uważa Wojciech Olejniczak i trudno się z nim nie zgodzić.

 

Ujawniona na dzień przed szczytem unijnym w sprawie budżetu odpowiedź premiera Wielkiej Brytanii na list Kaczyńskiego w pełni to potwierdza. Ba, pokazuje, jaką hańbą okrywa się prezes PiS w sprawie interesów dla Polski.

 

Brytyjczycy chcą zmniejszenia budżetu unijnego, a Kaczyński prowadzi z Cameronem jakąś grę. Chce wmówić Polakom, że wykorzystując doskonałe relacje z Davidem Cameronem załatwi dla Polski jakieś ekstra pieniądze.

 

W liście Camerona czytamy: Pomimo że chcieliśmy otrzymać dodatkowe środki w stosunku do oryginalnej propozycji Komisji Europejskiej, nie uważamy, że przesuwanie pieniędzy z jednego bogatego kraju do innego poprzez budżet UE leży w interesie Europy. Fundusze Strukturalne i Spójności powinny się skupiać na najuboższych regionach biedniejszych państw członkowskich, włączając w to Polskę, tak by pobudzać wzrost gospodarczy, co jest tak w Waszym, jak i naszym interesie.

 

Gdybyśmy mieli realizować ten brytyjski postulat „polityki spójności tylko dla biednych”, byłaby to najkrótsza droga do likwidacji tegoż.

 

Nasz kraj na polityce spójności korzysta najbardziej, w obecnym kształcie jest dla nas najkorzystniejsza. Polityka spójności tylko dlatego istnieje, że najbogatsze kraje mogą coś ugrać dla swoich najbiedniejszych regionów. Gdyby z tego zrezygnowały – jak chce Cameron, to polityka spójności byłaby zlikwidowana.

 

Olejniczak dobrze zauważa, iż Cameron prowadzi cyniczną grę: „Torys strojący się w szaty obrońcy biednych może powodować tylko pusty śmiech. Kaczyński w tym teatrzyku Camerona gra rolę pożytecznego idioty”.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.