Wałęsa zhańbił Nagrodę Nobla

 

Lech Wałęsa dał tym razem plamę większą niż kiedykolwiek. Zaprzeczył swoim osiągnięciom politycznym, którymi się szczycił.

 

Gdzie powinien siedzieć homoseksualista w parlamencie? Zdaniem byłego prezydenta Lecha Wałęsy, który w piątek był gościem „Faktów po faktach” na antenie TVN24, w ostatniej ławie, a jeszcze lepiej – za murem.

 

To jedne z najbardziej hańbiących słów w Polsce.

 

- Mniejszość nie może przeszkadzać większości. Jeśli jest ich 5 proc., to muszą demonstrację mieć nie na ulicy w centrum miasta, tylko na peryferiach. Zróbmy to sprawiedliwie – wasze 5 proc., to możecie dojść do pierwszej ulicy, a dalej nie, bo macie 5 proc. W każdej dziedzinie powinniśmy być sprawiedliwi – takie poglądy na demokrację przedstawił były prezydent w TVN24.

 

Monika Olejnik wprost to nazwała na Facebooku: ”Lech Wałęsa zhańbił Nagrodę Nobla słowami o getcie ławkowym dla gejów. Jest mi potwornie przykro”

 

Dobrze dają temu wyraz głosy internautów:

Podobnie jak Wałęsa myśli (o ile to myśleniem nazwać można) 2/3 polskiego społeczeństwa. Niestety, to skutek zaściankowości. System komunistyczny i Kościół katolicki przy wielu różnicach w kwestii nietolerowania homoseksualizmu szli „łapka w łapkę”. Wałęsa jest „dzieckiem” i jednego, i drugiego. Wałęsa jest za stary i zbyt prymitywny i zbyt zarozumiały, aby móc nadążyć za przemianami obyczajowymi zachodzącymi w Polsce.

 

Społeczeństwo to WSZYSCY obywatele: emeryci, łysi, leworęczni, karły, geniusze, kretyni, konduktorzy, prawnicy. Szufladkowanie ludzi według ich wiary czy przynależności społecznej czy seksualnej to pierwszy krok do rozwalenia demokracji. Panie Wałęsa, nie musi pan lubić homoseksualistów, najprawdopodobniej nie należą do grona pańskich przyjaciół. Ale jakim prawem wyraża pan sąd o ich społecznej przydatności? Co panu się marzy? Getto?

 

1 Komentarz

  1. Wypowiedzi Prezydenta Walesy nie mozna nazwac „daniem plamy” – to jest po prostu ignorackie CHAMSTWO ! A tak cenilam tego czlowieka !

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.