Afera (05.07.2015)

 

Ciąg dalszy afery podsłuchowej: Kwaśniewski i Kalisz o „zdemoralizowanych instytucjach” i szefie MON

Dominika Majewska
05.07.2015
Ciąg dalszy afery taśmowej?
Ciąg dalszy afery taśmowej? • dorzeczy.pl

Afera taśmowa wybuchła rok temu, ale jej echa do dzisiaj nie dają o sobie zapomnieć. Rano Roman Giertych zasugerował, że w tej sprawie czekają nas kolejne rewelacje. Nie mylił się – tygodnik „Do Rzeczy” jutro opublikuje nagrania z rozmowy Aleksandra Kwaśniewskiego i Ryszarda Kalisza.

Politycy rozmawiają o „zdemoralizowanych instytucjach” i niejasnych powiązaniach jednego z najlepiej ocenianych ministrów w rządzie Ewy Kopacz – Tomasza Siemoniaka. Co więcej, sugerują, że mógł być zamieszany w korupcję.

– Trzy najbardziej zdemoralizowane instytucje w Polsce to jest po pierwsze – prokuratura, po drugie – służby specjalne, po trzecie – telewizja publiczna. (…) Te trzy instytucje – kupią, sprzedadzą, zdradzą, zniszczą. I tak dalej, i tak dalej – miał mówić Kwaśniewski do Kalisza w 2013 roku.

Twitter.com

Spotkanie obu polityków, podobnie jak znaczna część wcześniej nagranych rozmów, została zarejestrowana w restauracji Sowa&Przyjaciele. Oprócz polityków, w rozmowie brały udział jeszcze Włodzimierz Wapiński, znajomy byłego prezydenta oraz osoba, której tożsamości dziennikarzom nie udało się ustalić. Nagrana rozmowa trwa 4,5 godziny.

Autor materiału – Cezary Gmyz, podkreśla jednak, że najważniejsza część nagrań dotyczy Tomasz Siemoniaka, szefa MON, który, jak wynika z relacji Kalisza, mógł być zamieszany w korupcję. Kalisz powołuje się na rozmowę, którą odbył wcześniej z gen. Januszem Noskiem, ówczesnym szefem Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Ten miał stwierdzić, że ma dowody na udział ministra w korupcyjnych działaniach. Nosek utrzymywał też, że w aferę korupcyjną mogą być jeszcze zamieszane inne osoby z politycznego świecznika.

Sprawę rzekomego uwikłania Siemoniaka w łapówkarstwo zdążył już skomentować Jacek Sońta, rzecznik prasowy MON. Sońta stanął w obronie swojego szefa i zapewnił, że jest gorącym przeciwnikiem wszelkich przejawów korupcji.

Źródło: Do Rzeczy

naTemat.pl

Zamachowcy w natarciu

Roman Giertych
05.07.2015
Nowe taśmy oznaczają, że PiS zamierza z taśm zbudować cały przebieg kampanii. Kto za to odpowiada? Odpowiedź jest prosta: prokuratura. Prokuratura bowiem już w zeszłym roku powinna wszystkim tym, którzy posługują się nielegalnie nagranymi przez tzw. kelnerów (stare CBA założone przez wiceprezesa PiS) postawić zarzuty. Nie zrobiła tego, gdyż ktoś zadecydował o kryciu osób odpowiedzialnych.

Jest rzeczą oczywistą, że dziennikarze, którzy publikują nielegalne podsłuchy popełniają przestępstwo ujawniania nielegalnych podsłuchów. Brak zarzutów i brak ścigania kelnerów w ramach zarzutu o działaniu w zorganizowanej grupie przestępczej powoduje, że obecny pełzający zamach stanu dokonywany jest nie tylko przez byłych działaczy CBA wspartych przez czołowych polityków i dziennikarzy powiązanych z PiS, ale również przez centralne władze Prokuratury. Tak więc część służb specjalnych (jeszcze do zeszłego roku na wysokich stanowiskach w CBA) mianowanych przez PiS oraz część Prokuratury (kierowanej przez Andrzeja Seremeta mianowanego przez Kaczyńskiego) dokonują świadomego pełzającego zamachu stanu poprzez nagrywanie polityków i publikowanie ich rozmów poprzez blisko z PiS związanych dziennikarzy.

Droga Platformo! Jeżeli nie widzicie tego co się dzieje to przejrzyjcie na oczy! Za moment bowiem wypłyną kolejne „taśmy prawdy”, gdzie będziecie bezkarnie opluwani. W takiej atmosferze nie da się wygrać wyborów. Apeluję o natychmiastowe powołanie Komisji Śledczej ds. nielegalnych podsłuchów i działalności prokuratury zmierzającej do bezkarności sprawców ich ujawniania. Komisję śledczą powołuje się wtedy, gdy Prokuratura nie działa.

Jako pełnomocnik kilku pokrzywdzonych w aferze podsłuchowej stwierdzam, że prowadzone śledztwo w tej sprawie to zwykła farsa i kicz. Jego efektem jest bezkarność zamachowców i kompletna destabilizacja państwa.

Wpis pochodzi ze strony Roman Giertych – strona oficjalna

naTemat.pl

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.