Eurowybory 2014

 

Michał Kamiński: Wyborcy PiS to sekta

Michał Wilgocki, 20.05.2014
Kandydat na europosla z listy PO - Mariusz KamińskiKandydat na europosla z listy PO – Mariusz Kamiński (Fot. Tomasz Rytych / Agencja Gazeta)
- Wyborcy PiS to sekta, która już nie oczekuje od Kaczyńskiego zwycięstw. Oczekuje, żeby trwał i był strażnikiem świętego ognia – mówi w „Rzeczpospolitej” Michał Kamiński, były polityk PiS, a obecnie jedynka PO na Lubelszczyźnie w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Były polityk PiS w ostrych słowach mówi o swoich dawnych partyjnych kolegach. Zapytany, czy podobnie jak Adam Hofman w oczach Conchity Wurst (drag queen, która wygrała Eurowizję) widział Donalda Tuska, odpowiedział:- Adam Hofman powinien oglądać o. Tadeusza Rydzyka i słuchać Radia Maryja, z którym Jarosław Kaczyński jest w konflikcie, a nie oglądać Conchitę Wurst. Zresztą z tego, co wiem z opublikowanego materiału z wyjazdowego posiedzenia PiS, Hofman jest od pokazywania, a nie oglądania – powiedział Kamiński. Wyborców PiS nazywa „sektą”.

- Wyborcy PiS to sekta, która już nie oczekuje od Kaczyńskiego zwycięstw. Oczekuje, żeby trwał i był strażnikiem świętego ognia – mówi „Rzeczpospolitej”. PiS-em straszy również tych, którzy nie chcą wziąć udziału w wyborach.- W poniedziałek 26 maja obudzą się z triumfującym w Europie Kaczyńskim, Hofmanem, Macierewiczem i Rydzykiem. Dla PO nie ma alternatywy w trudnych czasach – mówi.

Tę myśl Kamiński rozwinął jeszcze w porannej rozmowie z Moniką Olejnik w Radiu ZET. Zagroził tam, że po wyborach może dojść do połączenia sił PiS-u i Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego.

- Te wybory europejskie mogą otworzyć drogę do koalicji Jarosława Kaczyńskiego z Januszem Korwinem-Mikke. Kaczyński był zdolny do rządu z Lepperem i zaręczam państwu, że będzie zdolny do rządu z Korwinem-Mikke. To nie będzie komedia, to będzie horror - powiedział.

„Legitymacja PO nie parzy”

Obrywa się także Grzegorzowi Schetynie, który ogłosił, że nigdy nie zrobiłby Kamińskiego wyborczą jedynką na liście do Parlamentu Europejskiego.

- Na nikogo się nie obrażam. Na Grzegorza Schetynę również. Mam nadzieję, że były wicepremier w najbliższych wyborach zagłosuje na PO i przestanie atakować własną partię, tym bardziej że dwa tygodnie przed wyborami to zachowanie nieodpowiedzialne – mówi Kamiński.

Zapytany, czy zamierza zapisać się do PO, odpowiada, że „legitymacja PO nie parzy”. Z kolei w odpowiedzi na pytanie o związki partnerskie Kamiński nie kryje swojego konserwatyzmu.

- Moje poglądy polityczne nie zmieniły się w tej kwestii. Za małżeństwo uznawany może być tylko związek kobiety i mężczyzny. Duża część PO jest również przeciwko tzw. małżeństwom homoseksualnym. W głosowaniach w Parlamencie Europejskim w sprawach ideologicznych, światopoglądowych większość posłów Platformy głosowała tak samo jak posłowie PiS – mówi Kamiński.

Pierwszy europejski nawigator wyborczy. >>> Sprawdź na kogo głosować! I do jakiej partii Ci najbliżej: w Polsce i w Europie 

Wyborcza.pl

 

 

Ostatni sondaż CBOS przed wyborami: PO przed PiS, Korwin-Mikke poza europarlamentem

wach, 20.05.2014
Donald Tusk i Jarosław KaczyńskiDonald Tusk i Jarosław Kaczyński (Fot. Agencja Gazeta)
W najnowszym sondażu przed wyborami do Parlamentu Europejskiego sporządzonym przez CBOS Platforma Obywatelska zdecydowanie prowadzi przed PiS. W tym samym badaniu Kongres Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego nie przekroczył progu wyborczego.
W ostatnim już przed wyborami badaniu preferencji wyborczych CBOS największe poparcie uzyskała PO - na nią zagłosować chce 26 proc. ankietowanych osób. Druga jest partia PiS, na którą chce głosować co piąty wyborca (21 proc.).Według sondażu do europarlamentu dostaną się kandydaci z list SLD-UP (8 proc.) i PSL (5 proc.). Na Nową Prawicę Janusza Korwin-Mikkego chce głosować 4 proc. osób, a o 2 proc. głosujących zamierza poprzeć kandydatów Europy Plus Twój Ruch oraz Polski Razem Jarosława Gowina.

300Polityka ‏@300polityka  1hKorwin spada, PO rośnie w najnowszym badaniu CBOS 
http://300polityka.pl/news/2014/05/20/korwin-spada-po-rosnie-w-najnowszym-badaniu-cbos/ …
pic.twitter.com/9tRZzBNHRl

Embedded image permalink
Za to prawie jedna trzecia Polaków chętnych do głosowania w eurowyborach jeszcze nie wie, na kandydata którego komitetu wyborczego odda swój głos.
Zainteresowanie wyborami polskich przedstawicieli do PE wyraża obecnie co czwarty uprawniony do głosowania – to o 5 pkt proc. więcej niż na przełomie kwietnia i maja. Nadal jednak większość Polaków nie przywiązuje do głosowania na kandydatów do Parlamentu Europejskiego większej wagi. Na wybory nie pójdzie co szósty Polak.

Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich w dniach 8-14 maja 2014 roku na liczącej 1074 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Pierwszy europejski nawigator wyborczy. >>> Sprawdź na kogo głosować! I do jakiej partii Ci najbliżej: w Polsce i w Europie

 

Wyborcza.pl

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.