Piotrowicz, 15.12.2015

 

Piotrowicz: TK ostatnią redutą broniącą postkomunizmu

Wah, 15.12.2015

Stanisław Piotrowicz, poseł PiS, przewodniczący sejmowej komisji sprawiedliwości

Stanisław Piotrowicz, poseł PiS, przewodniczący sejmowej komisji sprawiedliwości (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Trybunał Konstytucyjny miał być ostatnią redutą, która miała bronić obozu postkomunistycznego – powiedział poseł Stanisław Piotrowicz. Przewodniczący sejmowej komisji sprawiedliwości odniósł się w ten sposób do oświadczenia byłych prezydentów, premierów, marszałków Sejmu i Senatu w sprawie Trybunału.

Poseł PiS Stanisław Piotrowicz w 1982 r., w czasie stanu wojennego, oskarżał działacza opozycji, rok później został odznaczony jako członek PZPR. Z kolei w 2001 roku, pełniąc funkcję szefa prokuratury rejonowej, usprawiedliwiał czyny księdza pedofila.

- Dziś, po przejęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość, odchodzimy od postkomunizmu i dlatego tamci państwo wszyscy, w sposób kurczowy, bronią swoich interesów. Bronią tego, ażeby w Polsce nic się nie zmieniło, a na straży tego postkomunizmu miał – po przegranych wyborach – stać Trybunał Konstytucyjny. To on miał nie dopuścić do tego, ażeby wola narodu nie została spełniona – powiedział Stanisław Piotrowicz. Jego słowa cytuje portal „Radiomaryja.pl”

Przewodniczący sejmowej komisji sprawiedliwości odniósł się w ten sposób do oświadczenia byłych prezydentów, premierów, marszałków Sejmu i Senatu w sprawie Trybunału. Wczoraj 15 byłych prezydentów, marszałków Sejmu i Senatu i premierów napisało w liście otwartym : „Każda władza mija. Demokratyczna Polska przetrwa! Liczymy się z tym, że wspólnym zadaniem w przyszłości będzie odbudowa niezależności i autorytetu Trybunału Konstytucyjnego jako jednego z fundamentów polskiej demokracji”.

Dziś lub jutro pod obrady Sejmu ma trafić projekt nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Najprawdopodobniej znajdzie się w nim zapis o obowiązku rozpatrywania spraw przez Trybunał Konstytucyjny w pełnym składzie.

piotrowicz

wyborcza.pl

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.